Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Powszechnie wiadomo, że korzystny wygląd twarzy ma istotne znaczenie dla wzajemnych stosunków międzyludzkich i kontaktów osobistych. Dlatego, dzięki nowoczesnym procedurom i wysokiemu standardowi prac protetycznych umożliwiamy przywrócenie pięknego i pełnego uśmiechu.

W naszej klinice wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne, które zapewniają nie tylko doskonałą estetykę, wytrzymałość, ale także komfort i wygodę.

KORONY PORCELANOWE

MOSTY PORCELANOWE

MOSTY ADHEZYJNE (AET)

INLAY - ONLAY

WKŁADY
KORONOWO-KORZENIOWE

IMPLANTOPROTETYKA

SZYNY
(RELAKSACYJNE, OCHRONNE)

UZUPEŁNIENIA
PROTETYCZNE RUCHOME

- PROTEZY SZKIELETOWE TRADYCYJNE I BEZKLAMROWE
- PROTEZY AKRYLOWE CAŁKOWITE I CZĘŚCIOWE

 

Protetyka zajmuje się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu, ale także przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia - zęby stanowią spójny zespół, a brak choćby jednego z nich przyczynia się do powstania nieprawidłowości zgryzowych (przesuwanie się zębów, bierne wyrzynanie się zębów przeciwstawnych) oraz zaniku kości. Braki zębowe są również częstą przyczyną zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.
Utrata nawet pojedynczego zęba to problem natury estetycznej i funkcjonalnej.
W efekcie utraty zębów, zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu.

 

 

KORONY  PORCELANOWE

 

Korony porcelanowe są trwałym uzupełnieniem osadzanym na oszlifowanych zębach- zarówno żywych jak i martwych. Najczęściej mają one zastosowanie, gdy ząb jest mocno zniszczony, a odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna.
Korony poprawiają estetykę, wzmacniają zęby leczone endodontycznie ( kanałowo), umożliwiają przebudowę warunków zgryzowych. Wykonujemy je również przy odbudowie zębów na implantach.

Rodzaje:
1. Korona porcelanowa na podbudowie metalowej (stal, złoto, stopy złota)
2. Korony pełnoceramiczne
a. Korona na bazie tlenku cyrkonu LAVA(www.3mespe.pl), Zirconia Wieland
b. Korona na podbudowie z tlenku glinu(System PROCERA)
c. Korona z  tradycyjnej porcelany skaleniowej

Prace na bazie cyrkonu i tlenku glinu  (PROCERA)  charakteryzują się najwyższą dokładnością, czyli maksymalną precyzją, ponieważ wykonane są w nowoczesnej technice CAD/CAM czyli komputerowego skanowania i frezowania.

Ich zalety to:
1. Wyjątkowa estetyka
2. Naturalny wygląd zębów
3. Biokompatybilny (zgodny biologicznie), nie wywołujący alergii materiał
4. nawet 5 lat gwarancji
5. Brak efektu
- szarych szyjek zębowych
- przeświecania metalu
- sinych dziąseł

 

MOSTY PORCELANOWE

Do uzupełnienia kilku brakujących zębów stosujemy mosty, które są oparte i zacementowane na koronach. Są to uzupełnienia stałe, czyli niezdejmowane,  bardzo komfortowe dla pacjenta.
Most porcelanowy jest doskonałą alternatywą dla protezy częściowej, ale jego wykonanie wiąże się z potrzebą szlifowania zdrowych zębów, dlatego w takim przypadku należy rozważyć wszczepienie implantów.

 

MOSTY  ADHEZYJNE (AET)

Most adhezyjny stosujemy głównie w przypadku pojedynczych braków zębów w odcinku przednim w celu uniknięcia konieczności szlifowania zdrowych tkanek zęba .Taki most mocowany jest do powierzchni wewnętrznych sąsiednich zębów. Most adhezyjny najczęściej stosuje się jako uzupełnienie tymczasowe np. na czas  wgojenia się implantu zębowego.

 

INLAY - ONLAY

Inlay - Onlay czyli wkład-nakład to stałe uzupełnienie stosowane w rozległych ubytkach zębów bocznych (przedtrzonowych i trzonowych).Stanowią one alternatywę wypełnień tradycyjnych np. kompozytowych. Umożliwiają precyzyjną odbudowę kształtu anatomicznego zęba (guzków, bruzd i punktów stycznych między zębami).
Inlay i onlay wykonuje się w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany,ale także ze złota i materiałów kompozytowych.
Inlay i onlay mają wiele zalet, są trwałe, bardzo estetyczne i odporne na ścieranie.

 

WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Wkład koronowo-korzeniowy jest rodzajem sztyftu osadzanego i cementowanego w korzeniu zęba po uprzednim przeleczeniu kanałowym .Wskazaniem do jego zastosowania jest znaczne zniszczenie części koronowej zęba lub złamanie zęba i potrzeba wykonania korony protetycznej lub mostu. Wkłady wykonywane są  ze stopu różnych metali lub z włókien szklanych, ale decyzję który z  nich w danym przypadku zastosować podejmuje lekarz.

 

IMPLANTOPROTETYKA

uzupełnienia protetyczne na implantach

|    WIĘCEJ ...   |

 

SZYNY RELAKSACYJNE

leczenie zgrzytania i zaciskania zębów.

 

SZYNY OCHRONNE

dla sportowców i dzieci, chronią przed urazami i złamaniami zębów w czasie uprawiania sportu.

 

UZUPEŁNIENIA  PROTETYCZNE  RUCHOME 

(wyjmowane przez pacjenta) stosowane przy rozległych brakach zębowych, gdy nie ma możliwości zastosowania uzupełnień stałych, lub gdy pacjent nie decyduje się na szlifowanie własnych zębów lub wszczepienie implantów.

PROTEZY SZKIELETOWE TRADYCYJNE I BEZKLAMROWE
(oparte na elementach precyzyjnych- zasuwach,  zatrzaskach, teleskopach).
Są to ruchome (wyjmowane przez pacjenta) uzupełnienia protetyczne.
W odróżnieniu od protez akrylowych, mają zmniejszoną do minimum płytę protezy, co znacznie poprawia komfort ich użytkowania. W wariantach klasycznych protezy te muszą mieć w swojej budowie klamry, ciernie itp., które są mniej lub bardziej widoczne. W estetycznych wariantach (bezklamrowe) wykonujemy protezy szkieletowe mocowane na specjalnych zasuwach, zatrzaskach, teleskopach co sprawia, że proteza taka stabilnie i mocno trzyma się podłoża. Daje to użytkownikowi protezy swobodę i komfort podczas rozmowy i spożywania posiłków oraz zadawalający efekt kosmetyczny.

PROTEZY AKRYLOWE CAŁKOWITE I CZĘŚCIOWE
Są to ruchome (wyjmowane przez pacjenta) uzupełnienia protetyczne. Protezy akrylowe częściowe są utrzymywane na zębach naturalnych za pomocą metalowych klamer.

 

(c) 2011 DENTAL S